PROGRAM i ATRAKCJE EDU 2016

 

Środa 9.03.2016r.

SCENA GŁÓWNA

10.00-10.10  - przemarsz mażoretek – wstęp do otwarcia  ZSZ im. Staszica w Opolu

10.15-10.30 - Oficjalne Otwarcie Targów, Patroni Honorowi ,  Sygnaliści Myśliwscy -  ZS z Tułowic

10.30-10.50 - pokaz dżudo w wykonaniu zawodników TS Gwardia Opole –Katarzyna Miernicka, doradca metodyczny MODN

11.00 -11.05- przywitanie

11.05.11.25 - set  DJ Michał Olewiński   

11.30 -11.35 – pokaz tańca towarzyskiego  –Maestro klub tańca , 

11.40 – 11.50 – występ wokalny- Aleksandra Front,

11.55 – 12.00 – występ gitarowy  Jonatan Koźlik /

12.05 – 12.25 – występ Piotrek z zespołem –

12.30 – 12.50 - talentarium wokalne  „Singasong

12.55 – 13.00 – gitara – Szczepan Greszel –

13.05 – 13.10 – waltornia – Franek Czech –

13.15 – 13.20 – występ mażoretka Ewelina Duda  -

13.25 – 13.30 – wystep gitarga elektryczna /

13.35-13.40 – taniec towarzyski Agata i Kuba

13.45- 13.50 – Maciej Trojan – gimnastyka

13.55.- 14.00 – zakończenie bloku

14.10 – 14.30-  pokaz tańca latynoamerykańskiego – para mistrzowskiej klasy S – Sandra Róg i Albert Kosiński – Wojskowa Akademia Techniczna Warszawa

14.30- 14.55 – pokaz taneczny „MY Słowianie” , zumba – Zespół Szkól w Dobrzeniu Wielkim

14. 55 -15.10 – pokaz ratownictwa medycznego – ZSTiO  im. K. Gzowskiego w Opolu

15.10- 15.25 -  pokaz musztry  -  Zespół Szkół  z Gogolina

15.25 – 15.35 - pokaz tańca w wykonaniu uczennic Publicznego Technikum nr 2 w Opolu

15.35 – 15. 45występ animacyjny uczniów kształcących się w zawodzie technik obsługi turystycznej     

                              Publicznego Technikum nr 2 w Opolu

15.45- 15.50 – występ Sygnalistów  Myśliwskich  -  Zespół Szkół  z Tułowic

16. 00 - Zakończenie 1 dnia targów

 

Sala Konferencyjna 1+2+3   I piętro

10.00 – 14.00  Konferencja warsztatowa pn : Odkryj w sobie moc” podsumowująca projekt społeczny „Zwolnieni z Teorii” Kuźnia Pasji  – trenerzy : Jadwiga Kander, Jarosław Gibas , Iwona Bednarek , Małgorzata Weres-Portka . W programie :

  • Zarzadzanie stresem
  • Filozofia KAIZEN–zmiana siebie małymi Krokami
  • Jak się prezentować i sprzedawać
  • Jak budować swój profesjonalny wizerunek
  • Jak odkrywać w sobie talenty
  • Jak budować pewność siebie

 

VIP ROOM   I Piętro 

Box’y warsztatowe  -  KUŹNIA PASJI

Game Room – gry planszowe

Coaching Room -  Mini warsztaty rozwoju osobistego

 

OPEN SPACE   środa-czwartek

Opolski Plastyczniak:

12.00 – 15.00. 09 marca 2016 r. warsztaty graficzne pt. „Monotypia”, prowadzący  Bronisław Bolek

10.00 – 14.00 - 10 marca 2016 r - warsztaty ceramiczne pt.: „Malowanie kafli”, prowadząca  Irena Grabowska i Krzysztof Rzepczyński

Terenowiec Integracja i Chata Zagadek z nagrodami!!!– mini test   z logicznego myślenia i rebusy. Do wygrania 3 vouchery 4 osobowe wstępu do Chaty Zagadek oraz 3 vouchery wstępu do parku rozrywki.

Model Fotowoltaniczny , program komputerowy do projektowania - ZSTiO im.K.Gzowskiego w Opolu

Studio Fryzur  i   Agro Biznes - zdrowa żywność degustacje – ZSZ im. Staszica w Opolu  

Podchody logistyczne – gra interaktywna -  Opolski Ekonomik

Studio FotograficzneOpolski Ekonomik Lines tu  spersonalizujesz swój bilet lotniczy do wybranego zawodu - zrób sobie selfie, które wydrukujemy na bilecie.

Pokazy kulinarne  z degustacją  - przygotowane przez uczniów ZSZ nr 4 w Opolu

Nowoczesne techniki diagnostyczne na przykładzie AUDI Q7- Opolski Mechaniczniak  prezentacja nowoczesnych technik diagnostyki samochodowej

Pokaz obsługi minikoparki, wykład techniczny dotyczący zastosowania minikoparki w budownictwie- Zespół Szkół Budowlanych w Opolu

Pokazy sztukaterii, zdobnictwa artystycznego- Zespół Szkół Budowlanych w Opolu

DORADZTWO Zawodowe – stoisko obsługi OHP

Pracownia masażu, manicure -  stanowisko kosmetyczne i florystyczne szkoły COSINUS

Wyzwanie zawodowe:  „Zrób to dla Tadka”  Gimnazjalisto! Znajdź 5 stanowisk Elektryczniaka na Targach Edukacyjnych.  Sprawdź się i rozwiąż 5 zadań z zakresu wiedzy,  jaką zdobywają uczniowie na zajęciach zawodowych. Zdobądź „Złotego Tadka”, a jeżeli zostaniesz uczniem tej  Szkoły, wymień go we wrześniu na atrakcyjną nagrodę.

MODN:

11.30-12.00 – ćwiczenia z mocowaniem (elementy dżudo) Prowadząca: Katarzyna Miernicka, doradca metodyczny MODN

12.00-12.30 – zumba Prowadząca: Katarzyna Miernicka, doradca metodyczny MODN

12.30-13.00 – plastyczne kalambury Prowadząca: Katarzyna Miernicka, doradca metodyczny MODN

13.00-13.30 – fitness z przyborami Prowadząca: Katarzyna Miernicka, doradca metodyczny MODN

09.00 -12.00 - 09 marca 2016 r. warsztaty rysunkowe, prow. Joanna Preuhs Opolski Plastyczniak

 

Czwartek 10.03.2016r.

SCENA GŁÓWNA

 9.30 - 9.35 - występ Sygnalistów  Myśliwskich  -  Zespół Szkół  z Tułowic

9.40 – 9.45  - pokaz sportowo-taneczny  i  zumba – VI LO w Opolu

9.50 – 10.10 - pokaz tańca latynoamerykańskiego – para mistrzowskiej klasy S – Sandra Róg i Albert Kosiński – Wojskowa Akademia Techniczna Warszawa

10.15 - 10.20pokaz musztry  -  Zespół Szkół  z Gogolina

10.20 – 10. 30występ muzyczny -  Wiktoria Grudniok i pokaz tańca uczennic LO  nr 1 w Opolu

10.30 -10.50 - pokaz dżudo – opiekun Katarzyna Miernicka, doradca metodyczny MODN

10.50 – 11.00wybuchowa chemia – pokaz tańca Cheerleaderek z Zespoły Szkół Zawodowych im.  Staszica

11.00 -12.00- prezentacje talentów uczniów z Zespołu Szkół z oddziałami Integracyjnymi w Opolu  zumba, wokalno-muzyczne, językowe, teatralne, taneczne – opiekun Wiesława Wiktoria Waloszek, doradca metodyczny MODN

12.00 - 12.10 - musztra paradna – uczniowie  LO z Tułowic /profil wojskowy 

12.10 - 12.30 – występ muzyczny, śpiew Dominika Kasprzyk , gitara Janusz Wrzosek – III LO w Opolu

12.30 -12.40 - pokaz sportowo-taneczny  i  zumba – VI LO w Opolu

12.40- 12.45 – śpiew Martyna Lasowska , Laura Tomala  - LO  nr 1 w Opolu

12. 45- 12.50  - pokaz żonglowania   Krzysztofa Riewolda -  Półfinalisty „Mam Talent TVN” Uniwersytet Opolski i Akademickie Centrum Kariery  

12.50 – 12.55 - występ bębniarzy – uczniowie ZSZ im Staszica w Opolu

12.55- 13.10 – pokaz workoutu - ZSTiO  im. K. Gzowskiego w Opolu

13.10 - 13.20 - pokaz tańca w wykonaniu uczennic Publicznego Technikum nr 2 w Opolu

13.20 - 13.25 – ogłoszenie wyników konkursu na najciekawsze stoisko Targów EDU

13.25 – 13. 35 – występ animacyjny uczniów kształcących się w zawodzie technik obsługi turystycznej Publicznego Technikum nr 2 w Opolu

13.35 – 13.45 -  występ gitarowy Jonatan Koźlik WZDZ

13.45- 13.55 – musztra paradna – uczniowie  LO z Tułowic /profil wojskowy 

13.55- 14.05 – występ muzyczny- pianino Tomasz Karkowski  z  Zespół Szkół Budowlanych w Opolu

14.05- 14.20 - występ wokalny – Seweryn Jabłoński i Paweł Dołęgowski z Zespołu Szkół  Mechanicznych w Opolu

14.20- 14.30 -  występ wokalny – Elżbieta Klima z  Zespół Szkół Budowlanych w Opolu

14.30 – 14.40 - występ wokalny – Paulina Zasieczna  z  Zespół Szkół Budowlanych w Opolu

15.00- Zakończenie Targów

 

Sala Konferencyjna 3  Piętro I

10.00 -11.00 -  –„Dykcja – sprawnie i poprawnie” warsztat  aktorski dla gimnazjalistów , prowadzenie:  Jan Chraboł i Krzysztof Jarota (aktorzy) ) - Teatr Lalki i Aktora Opole ( maks.30 osób )

13.00 -14.00  - „Elementarne zadania aktorskie” -  warsztat aktorski dla szkół średnich,  prowadzenie : Mariola Ordak-Świątkiewicz (aktorka, reżyser) Teatr Lalki i Aktora Opole (maks.30 osób)

Sala Konferencyjna 2  Piętro I

10.00 – 11.00 -  Mini – wykłady: „Artystyczny odlot, czyli sztuka wizjonerska”, prowadzi  Katarzyna Kubik  - Opolski Plastyczniak

Sala Konferencyjna nr 1 Pietro 1

12.00 -13.00 – Predyspozycje zawodowe / Mobilne Centrum Informacji Zawodowej –OHP Opole

VIP ROOM   I Piętro 

Box’y warsztatowe  -  KUŹNIA PASJI

Game Room – gry planszowe

Coaching Room -  Mini warsztaty rozwoju osobistego

 

ATRAKCJE NA STOISKACH  środa/czwartek

Stoisko Politechniki Opolskiej i Instytutu Konfucjusza -
Poczęstunek chińską herbatą, pojazd o napędzie elektrycznym, laboratorium 3D, badanie kompetencji pracowniczych przy wykorzystaniu nowych technologii , łazik marsjański CLEVER KAMELEON, DRUKARKA 3d,

Stoisko WZDZ ( Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego) - Studio Fryzjerskie -  małe metamorfozy, pokazy czesania i układania włosów

Stoisko Empik School  -Do wygrania 10 kursów językowych – wypełnij mini test 

Stoisko AKADEMICKIEGO  CENTRUM KARIER UNIWERSYTETU OPOLSKIEGO i UO

Spotkanie z  Krzysztofem Riewold -  Półfinalistą Mam Talent TVN. Student  i młody przedsiębiorca. Artysta sceniczny i instruktor grupy cyrkowej „Cudaki” oraz „Trolik Opole”. Krzysztof opowie Wam o swojej działalności, pokaże jak pasja, może stać się sposobem na życie oraz w jaki sposób można łączyć studia z rozwojem kariery zawodowej.

Opolski Mechaniczniak ZSM - najnowsze urządzenia diagnostyczne, zastosowanie oscyloskopu w diagnostyce samochodowej - AUDI Q7

Zespół Szkół Budowlanych w Opolu - prezentacja zawodów,- aranżacja wnętrz, nowoczesne trendy w budownictwie

Stoisko MODN:

Gry edukacyjne w języku angielskim.

Testy poziomujące znajomość języka angielskiego (A1, B1, ).

Gra edukacyjna „Wszystkie drogi prowadzą do Opola”.

Matematyczne puzzle.

Indywidualny coaching dla uczniów – planowanie i wytyczanie celów.

Jak skutecznie wejść na rynek pracy? Rozwijanie umiejętności interpersonalnych.

Niemiecki – sprawdź się! Gry językowe